Cheminių reagentų ir įrenginių tiekimas bei kompleksiniai sprendimai nuotekų valymui, dumblo nuvandeninimui, nemalonių kvapų šalinimui – vandenvalos technologijų kūrimas, įdiegimas bei priežiūra.

Įprastai nuotekų valymo įrenginių gamintojas aprašo technologinius procesus, prognozuoja nuotekų sudėtį ir rekomenduoja valymo būdą, tačiau kiekviena gamybos linija yra specifinė. Veikiant aplinkybėms, kaip žaliavų kokybė, gamybos ciklo intensyvumas ir kt., keičiasi nuotekų sudėtis. Dažnai griežtinamos leistinos užterštumo normos ir įrengimai nepajėgia jų pasiekti – nuotekos tinkamai neišvalomos, reagentai ne visada naudojami efektyviai. Išeitis – individualizuoti nuotekų valymo sprendimai, kuriuos teikiame.

Surenkamas reprezentatyvus, vidutinis nuotekų mėginys – sulyginami nuotekų srauto ir užterštumo netolygumai. Laboratorijoje ištiriama nuotekų sudėtis, parenkami reagentai nuotekų valymui, nustatomas efektyviausias nuotekų valymo būdas. 

Laboratorinių tyrimų metu įvertinamas tikėtinas išvalymo efektyvumas pasirinktinai pagal šiuos parametrus: pH, skendinčias medžiagas, BDS, ChDS, riebalus, bendrąjį  fosforą, azotą, sunkiuosius metalus ir kt.  

Antrame etape atliekami gamybiniai bandymai įmonėje su realiai veikiančiais įrenginiais ir praktiškai įsitikinama pasirinkto valymo metodo efektyvumu.

Jei gamybinė įmonė neturi valymo įrenginių, bet susiduria su gamybinių nuotekų tvarkymo, utilizavimo problemomis ar išaugusiais kaštais, siūlome atlikti nuotekų valymo galimybių studijas. 

Atliekame nuotekų tyrimus ir įvertiname Jūsų gamybinių nuotekų valymo galimybes ir išvalymo  efektyvumą, parengiame ataskaitas bei pasiūlymus. Užsakovas neįsipareigoja tolesniam bendradarbiavimui – pagal pateiktas rekomendacijas projektą gali įgyvendinti kitas pasirinktas tiekėjas. Klientui pageidaujant, bendradarbiaujame tiekiant, paleidžiant bei prižiūrint nuotekų valymo įrenginius ar reagentus nuotekų valymui.

Valymo sistemų auditas skirtas įmonėms, kuriose atsiranda gamybos pokyčiai ar nuokrypiai nuo prognozių ir nuotekų valymo įrenginiai neveikia taip, kaip turėtų. Audito metu atliekami nuotekų tyrimai, valymo įrengimų stebėsena. 

Mūsų specialistai gali pasiūlyti keisti arba papildyti valymo įrangą, tačiau audito esmė – koreguoti naudojamus cheminius reagentus ar jų sudėtį, dozavimo būdą arba atlikti kitus smulkius pakeitimus valymo procese, kad būtų pagerintas nuotekų išvalymas.

Nuotekų valymui ir dumblo nuvandeninimui tiekiame įvairius POLIFLOCK prekinio ženklo reagentus: koaguliantus (organinius ir neorganinius), flokuliantus (skystus, miltelinius),  antiputokšlius, deemulgatorius, reagentus prieš struvitų susidarymą, sulfidų ir nemalonių kvapų šalinimui, mineralinius sorbentus dumblo sėdimo gerinimui ir kt.

Mūsų tiekiami POLIFLOCK reagentai unikalūs, kadangi jų kompozicija parinkta atsižvelgiant į konkrečių nuotekų ar dumblo struktūrą bei išvalymo poreikius. Jei valymo įrenginiai neveikia taip, kaip tikėtasi – peržiūrima ir keičiama POLIFLOCK reagentų sudėtis

Individualizuoti sprendimai leidžia sutaupyti daugeliu aspektų. Pasiekiamas didesnis valymo įrengimų efektyvumas, mažesnis užterštumas, nuotekoms taikomi mažesni tarifai. Tinkamai parinkus chemines medžiagas ir optimizavus jų panaudojimą, sutaupoma cheminių reagentų sąskaita. Optimaliai veikiantys įrengimai reikalauja mažiau priežiūros ir sunaudoja mažiau elektros energijos. Poveikio aplinkai minimizavimas prisideda prie teigiamos įmonės reputacijos kūrimo.

Tyrimams ir konsultacijoms gali kreiptis ne tik didžiosios gamybinės įmonės ar miestų nuotekų valyklos, bet ir mažos gamybinės įmonės, kurių veiklos metu susidaro keliasdešimt ar keliolika kubinių metrų gamybinių nuotekų per mėnesį ar metus.

Nuotolinė nuotekų valymo proceso stebėjimo, kontrolės ir valdymo sistema leidžia automatiškai surinkti, kontroliuoti ir valdyti pirminių nuotekų valymo įrenginių – grotų, flotatorių, reagentų dozatorių, siurblių ir kitų įrenginių darbinius parametrus. Ši sistema surinktus duomenis apdoroja, analizuoja, koreguoja proceso parametrus bei užtikrina geriausius nuotekų išvalymo rezultatus.

Perimetrinė sistema – tai kvapų neutralizatoriaus sklaidos sistema, kuria apjuosiamas kvapų šaltinis. Tokiu būdu perimetrinė sistema sukuria rūką su vandens ir neutralizatoriaus mišiniu aplink kvapų šaltinį. Tokios sistemos labiausiai tinka atviroms vietovėms ar kvapams, atsirandantiems iš didesnių teritorijų: dumblo, kompostavimo aikštelėms, gamybiniams įrenginiams, nuotekų valykloms. 

Nuotekų valymas susideda iš keleto etapų, kurio metu iš nuotekų pašalinami stambieji teršalai,  skendinčios medžiagos ir nuotekose ištirpę teršalai. 

Pirminiam nuotekų valymui įprastai taikoma skendinčių medžiagų sedimentacija, filtracija, separacija, flotacija bei pasitelkiami cheminiai reagentai vandens priemaišų atskyrimui (dumblo formoje) nuo vandens pagerinti.  

Nuotekose ištirpę teršalai šalinami biologiniuose nuotekų valymo įrenginiuose.  Nuotekų valymo metu susidaro antrinis produktas – dumblas, kurį reikia nuvandeninti.

Koaguliantai ir flokuliantai yra specifiniai cheminiai reagentai, skirti nuotekų valymui ir dumblo nuvandeninimui.  

Koaguliantai gali būti organiniai ir neorganiniai bei įvairūs mišiniai, skirti  smulkių skendinčių medžiagų krūvio padidinimui ir atskyrimui nuo vandens.

Flokuliantai – polaikrilamidų mišiniai tiekiami miltelių ir skystoje formoje. Pasižymi skirtingomis cheminėmis savybėmis, krūviu – katijoniniai, anijoniniai ir nejoniniai, molekuline mase. Naudojami daugelyje procesų ir parenkami kiekvienu atveju atskirai, priklausomai nuo nuotekų ar dumblo savybių.

Koaguliacijos ir flokuliacijos procesų metu nuotekose esančios skendinčios dalelės ar dumblas pasitelkiant reagentus surišami į stambesnius dribsnius, kuriuos galima nusodinti, nufiltruoti ar su mechaniniais įrenginiais – flotatoriais ar centrifugomis atskirti nuo vandens.